Számos indikátor terén az eddigi legalacsonyabb értékre estek a VOSZ Barométer Index mutatói a harmadik negyedévben - olvasható ki a hazai kkv-k üzleti hangulatát, beruházási hajlandóságát és pénzügyi helyzetét negyedévente mérő felmérés friss eredményeiből. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) megbízásából az Egyensúly Intézet által negyedévente készített felmérésből az is kiderül, hogy bár a beruházások mértéke alacsony, illetve a veszteséges működés réme is megjelenik sok vállalkozásnál, továbbra sem terveznek jelentős elbocsátásokkal a cégek. Igaz, a következő egy évben béremelést nem tervező vállalkozások aránya sem volt még olyan magas, mint most. Továbbá a cégek közel 70%-a még mindig beépíti az inflációt az áraiba.
Az euróövezeti üzleti bizalom már zsinórban második hónapja mutatott enyhe javulást, elsősorban az ipari és szolgáltatási szektor javulásának köszönhetően.
Az infláció érzékelése továbbra is jelen van a hazai vállalkozások körében, amelyek jelentős hányada, közel 60%-a beépíti áraiba a drágulást – derül ki a VOSZ Barométer felmérés második negyedévre vonatkozó friss eredményeiből. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) megbízásából az Egyensúly Intézet által negyedévente készített felmérés szerint a cégek legnagyobb része még mindig az inflációt tartja az ország gazdasági helyzetével kapcsolatban a legfontosabb problémának.
Az idei első negyedévben tovább gyengélkedett az üzletmenet Magyarországon - ezt mutatják a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége megbízásából készült VOSZ Barométer Index friss számai. Ugyanakkor néhány területen már megjelentek a javulás jelei, ami arra utal, hogy a lakossági kereslet élénkülése a következő negyedévekben lassan elkezdheti pörgetni a gazdaságot.
Az Ifo intézet szerint az ország üzleti kilátásai már a harmadik egymást követő hónapban javultak, ami optimizmusra ad okot a meggyengült német gazdaságot illetően. A piaci várakozásokat mérő mutató novemberben hathavi csúcsra, 85,2-re emelkedett, bár kissé elmaradt a Bloomberg felmérésében szereplő 85,8-as középértéktől.
A franciaországi üzleti hangulat romlott augusztusban júliushoz képest - derül ki az INSEE statisztikai hivatal által közzétett adatokból.
Júniusban jelentősen visszaesett a német exportgazdaságban uralkodó hangulat, az Ifo exportvárakozások indexe 2022 novembere óta a legalacsonyabb szintre esett.
Áprilisban a feldolgozóipari teljesítmény váratlan csökkenésével január óta a legalacsonyabb szintre húzódott vissza az előző havi rekordról a kínai gazdaság teljesítménye a nemzeti statisztikai hivatal (NBS) adataiból összeállított és vasárnap publikált kompozit beszerzésimenedzser-index (BMI) alapján.
Márciusban a vártnál jobban erősödött az ifo gazdaságkutató intézet német üzleti hangulatindexe, a kilátás és az aktuális állapot megítélése is javult a gazdasági szereplők körében.
Márciusban a német és a francia gazdasági konjunktúramutató a várakozásoknál nagyobb mértékben emelkedett. A beszerzésimenedzser-indexek (bmi) javíthatják az európai gazdaságról alkotott képet, igaz, ez a turbulens globális környezetben egyelőre nem hagy erős nyomot a pénzpiacokon.
Jelentősen romlott az üzleti hangulat az autóipar németországi szereplőinek körében az alapanyagok, főleg a mikorcsipek hiánya miatt - mutatta ki egy csütörtökön ismertetett felmérés.
Az áprilisi nagy ugrás után a nyári hónapokban már csak lassan araszolgatott felefelé a GKI konjunktúraindexe, elsősorban az üzleti hangulat javulásának köszönhetően. A vállalati bizalmi index immár a koronavírus-válság előtti szinten áll. A GKI-nak az EU támogatásával készített felmérése szerint az üzleti várakozások augusztusban is kissé javultak, a fogyasztóiak viszont július után augusztusban is némileg romlottak.
A német vállalatok 15 százaléka érzi magát egzisztenciális veszélyben a koronavírus-válság miatt a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének a felmérése szerint.
Májusban az elemzők által vártnál jobban javult az üzleti hangulat Németországban a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének legfrissebb felmérése szerint.
A német Ifo index 87,7 pontra esett márciusban a februári 96 pontról - derült ki az előzetes adatokból. Ekkora zuhanást 1991 óta nem láthattunk.
Novemberben valamelyest kedvezőbben alakultak az üzleti várakozások Németországban, mint októberben, azonban az egyes szektorok továbbra is igen vegyesen teljesítenek.
Kitörés előtt a luxusipar.
Egy kiskaput használtak fel az exportkorlátozások kijátszására.
Véleményt mondtak a sziget lakói.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Mit kell tudni a DeepSeek-ről?
Tanultunk egyáltalán valamit 2008-ból?
Jelentős kifizetések várhatók.